Zobacz również

Efekty zabiegu wolumetrii

Efekty zabiegu wolumetrii

Wolumetria to zabieg modelowania owalu twarzy, w celu poprawy niedoskonałości bądź przywrócenia jej młodzieńczego kształtu, który ulega stopniowym zmianom wraz z wiekiem. To bardzo na czasie, zaawansowany proceduralnie zabieg , wykonywany przy zastosowaniu specjalistycznych preparatów (kwas hialuronowy, własna tkanka tłuszczowa, Ellanse , Hydroxyapatyt Wapnia, wprowadzanych głęboko pod skórę, metodą iniekcji. W rękach lekarza specjalisty, wolumetria jest bezpiecznym i małoinwazyjnym zabiegiem, pozwalającym na poprawę wyglądu twarzy bez skalpela. Jak dokładnie wygląda zabieg i jakie daje efekty?

 

Sposób na młody wygląd

Wolumetria twarzy to zabieg, który należy do kategorii medycyny estetycznej. Decydują się na niego osoby chcące poprawić kontur twarzy i ujędrnić skórę.
W momencie, gdy zaczynamy się starzeć, ilość produkowanych włókien kolagenu i elastyny zaczyna maleć. Skóra poddaje się siłom grawitacji i staje się coraz bardziej wiotka. Zaczyna zanikać również tkanka tłuszczowa, przez ubywa policzków a w okolicy nosa i ust powstają bruzdy. Rysy twarzy tracą swoją harmonijność.
Odpowiedzią na te problemy jest wolumetria twarzy. To zabieg, który polega na uzupełnieniu miejsc, w których doszło do ubytku tkanek odpowiednim preparatem. Można zastosować do tego m.in. kwas hialuronowy. Dużą popularnością cieszą się również zabiegi z wykorzystaniem własnego tłuszczu, czyli lipofilling Micro & NanoFat. Zabieg sprawia, że policzki nabierają objętości, bruzdy ulegają wypłyceniu a rysy twarzy odzyskują młodszy wygląd. Skóra staję się gęstsza i nawilżona, dzięki czemu wygląda na zdrową i zrewitalizowaną.

 

Na czym polega zabieg?

Wolumetria polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich fillerów. Może to być kwas hialuronowy, który podaje się iniekcyjnie po uprzednim, miejscowym znieczuleniu twarzy. Jeśli decydujemy się na wypełnianie własnym tłuszczem, lekarz pobierze w pierwszej kolejności niewielką ilość tłuszczu z obszaru boczków , czyli tzw love handles , bo tu nie obserwujemy nierówności po jego pobraniu i miejsce szybko się goi.
Następnie, przy pomocy kaniuli aplikuje graft tłuszczowy w w ścisłe określone okolice twarzy. Efekty wolumetrii potrafią utrzymywać się przez wiele miesięcy. Dobry lekarz specjalista zadba o to, aby twarz po zabiegu wygladała zdrowo i naturalnie. 

 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (7)
Aneta
5/5
2021-02-17 14:46:48
Polecam ten zabieg, szczególnie kobietom po czterdziestym roku życia.
Iza
5/5
2021-01-15 08:53:38
Ten zabieg zdecydowanie jest wart uwagi.
Urszula
5/5
2021-01-13 10:25:31
Polecam zabieg wolumetrii, twarz po tym zabiegu odzyskała młodszy wygląd oraz jędrność.
Hania
5/5
2021-01-12 08:47:44
Wolumetria doskonale ujędrnia skórę.
Daria
5/5
2021-01-07 14:22:36
Od dawna myślę o tym zabiegu, chciałabym przywrócić kontur na twarzy.
Malwina
5/5
2020-10-16 11:45:30
Pamiętam jak pierwszy raz poddałam się wolumetrii twarzy. Nie spodziewałam się, że aż tak pozytywnie wpłynie to na moje ogólne samopoczucie.
Daria
5/5
2020-09-23 11:49:44
Uwielbiam kwas hialuronowy. Ciekawy artykuł.

Ciąża to czas dużych zmian w życiu kobiety, za...
Dla większości kobiet pajączki pojawiające si...
Szkliwo zębów pełni kluczową rolę w utrzymani...
Prawidłowa higiena jamy ustnej to kluczowy elemen...
Codziennej pielęgnacji poddajesz skórę twarzy, ...
Coraz częstszym problemem w naszym społeczeństw...