Zobacz również

Dolina łez — czym jest i jak sprawić, aby nie dodawała nam lat?

Dolina łez — czym jest i jak sprawić, aby nie dodawała nam lat?

Dolina łez jest zmorą wielu osób, ponieważ znacznie zmienia wygląd twarzy i sprawia, że na skórze pod oczami powstają wąskie zapadnięcia biegnące od wewnętrznej części kącika oka w kierunku środkowej części policzka, czyli dokładnie w tych miejscach, po których najczęściej spływają łzy. Wraz z upływem lat dochodzi do utraty jędrności skóry i zaniku tkanki tłuszczowej, która jest naturalnym wypełnieniem skóry pod oczami — to natomiast prowadzi do zapadnięcia oczodołów i powstania doliny łez, przez co twarz przybiera smutny i zmęczony wyraz twarzy. Dodatkowo przy dolinie łez najczęściej pojawiają się liczne zmarszczki, które znacznie potęgują poważny wygląd twarzy i nas nadmiernie postarzają. Jak walczyć z doliną łez?

Dolina łez — przyczyny powstawania
Do najczęstszych przyczyn powstania doliny łez jest upływający czas, ponieważ wraz z wiekiem skóra traci na elastyczności. Im jesteśmy starsi, tym nasz organizm produkuje w mniejszych ilościach kwas hialuronowy oraz kolagen, które są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniej jędrności skóry. W porównaniu do innych części ciała, okolice oczu najszybciej ulegają procesom starzenia ze względu na to, że skóra jest cieńsza i delikatniejsza. Oczywiście na tworzenie się doliny łez mają również wpływ czynniki zewnętrzne, np. regularne palenie papierosów, nagła utrata wagi czy czynniki niezależne od nas, np. kształt kości twarzoczaszki.

Jak zredukować dolinę łez?
Klinika medycyny estetycznej  oferuje profesjonalne zabiegi, dzięki którym można skutecznie i efektownie zredukować dolinę łez. Dużą popularnością cieszy się korekcja doliny łez z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie efektu wolumetrycznego. Kwas hialuronowy nie tylko nawilża, ale również wypełnia obszar doliny łez, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie preparatu kwasu hialuronowego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed iniekcją skóra pacjenta jest znieczulana kremem, dzięki czemu zabieg korekcji doliny łez jest całkowicie bezbolesny.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (2)
Aleksandra
5/5
2021-12-17 12:31:38
Klinika Belvedere świetnie poradziła sobie z moją doliną łez. Pozbyłam się kompleksu, dzięki tym specjalistom!
Justi
5/5
2021-12-17 09:45:47
Dolina łez to była moja zmora do niedawna, ale mam to już za sobą. Zabieg z kwasem hialuronowym przyniósł świetne efekty.

Wygląd ust jest często powodem kompleksów u kob...
Lekarz flebolog podejmuje różne działania z zak...
Jeśli szukasz innowacyjnego zabiegu, który wymod...
Dla większości kobiet pajączki pojawiające si...
Piersi są bogato unaczynione, dlatego dość szyb...
Coraz częstszym problemem w naszym społeczeństw...