Zobacz również

Bolące nogi - co może być przyczyną?

Bolące nogi - co może być przyczyną?

Na bóle nóg uskarżają się nie tylko osoby, które dużo chodzą czy pracują na stojąco. Choć wydaje się to zaskakujące, nogi najczęściej bolą, gdy dużo czasu spędzamy w pozycji stojącej. Powodem takiej sytuacji mogą być zaburzenia metaboliczne, choroby naczyń krwionośnych lub inne schorzenia, które trzeba leczyć.

Dlaczego nogi bolą?
Ból nóg może mieć różne podłoże. Na ogół jest spowodowany zmęczeniem kończyn. Może pojawić się po długim marszu, noszeniu niewygodnego obuwia, a także w wyniku urazów. Czasem jednak przyczyna może być znacznie bardziej poważna. Ból bywa konsekwencją nieleczonych chorób reumatycznych, cukrzycy, a także patologii żylnych. Ta ostatnia przyczyna jest coraz częstszym zjawiskiem w społeczeństwie. Mała aktywność fizyczna i siedzący tryb życia sprawiają, że krew przestaje prawidłowo krążyć, naczynia stają się niewydolne i powstają w nich często zakrzepy oraz zatory.

Choroby żył - co powinno zaniepokoić?
Choroby układu krążenia kończyn dolnych, często dają o sobie znać właśnie poprzez ból nóg. Na początku wielu chorych skarży się na uczucie ciężkości lub napięcia. Ból pojawia się sporadycznie i często jest ignorowany. Z czasem jednak staje się coraz bardziej dokuczliwy. Jeśli dodatkowo zauważymy w okolicy kostek i pod kolanami, że naczynia krwionośne prześwitują przez skórę tworząc tzw. pajączki, nie powinniśmy zwlekać z pójściem do lekarza.

Jaki lekarz na bolące nogi?
Z bólem nóg możemy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który oceni problem i najczęściej skieruje nas dalej, do specjalisty. Jeśli mamy możliwość udania się bezpośrednio do flebologa lub angiologa, warto to zrobić. Tacy lekarze posiadają ogromną wiedzę z zakresu chorób naczyniowych i zazwyczaj nie wypuszczą nas z gabinetu bez odpowiedniego badania. Aby ocenić stan żył, przeprowadza się najczęściej USG z efektem dopplera. Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, a wykonane przez odpowiedniego specjalistę pozwala postawić trafną diagnozę, na której podstawie dopasowane zostanie odpowiednie leczenie. Sprawdź http://www.estetica.warszawa.pl/

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (9)
Ada
5/5
2021-05-04 08:10:33
Polecam USG Doppler.
Michał
5/5
2021-05-04 08:09:53
Klinika Doppler Instytut świadczy wysokiej jakości leczenie żył.
Weronika
5/5
2021-01-15 09:04:50
Warto wybrać się na wizytę do flebologa.
Ela
5/5
2021-01-12 08:55:06
Doktor Paluch pomógł mi poradzić sobie z problemem bolących nóg.
Dorota
5/5
2021-01-07 14:02:03
Po 8 godzinach w pracy często odczuwam ból nóg.
Maria
5/5
2020-10-16 11:36:02
Staram się zawsze obserwować to co dzieje się z moim ciałem. Niestety wielu ludziom często nie po drodze do lekarza specjalisty, a do tragedii jeden krok!
Julia
5/5
2020-09-23 11:51:52
Zgadza się, to może być oznaką choroby żył.
~Janka
5/5
2020-08-07 10:52:44
Bólu nóg nie należy bagatelizować, szczególnie jeśli występuje często.
Ela
5/5
2020-04-03 16:03:41
Mnie do flebologa zaprowadziły dopiero widoczne objawy w postaci "pajączków" a już dużo wcześniej narzekałam na obolałe nogi. Całe szczęście wszystko udało się wyleczyć bez konieczności zabiegu operacyjnego. Polecam gabinet dr Palucha, tam właśnie zaproponowano mi tą metodę bezinwazyjną a jak jest w innych placówkach nie mam pojęcia. Skleroterapia, jakoś tak to się nazywa.

Zobacz również

Oceń klinikę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)

Szczotkowanie nóg na sucho i mokro to zabieg piel...
Żylaki i nieestetyczne pajączki spędzają Ci se...
Widoczne na skórze pajączki, czyli rozszerzone n...
Zabiegi stomatologiczne mogą być nieodzowne dla ...
Softfil Precision to profesjonalna kaniula estetyc...
Kriolipoliza to cieszący się ogromną popularno...