Zobacz również

PRP osocze bogatopłytkowe

PRP osocze bogatopłytkowe

W medycynie estetyczniej można zauważyć spektakularny postęp jaki zaszedł na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki temu pacjenci mają do dyspozycji całą gamę zabiegów, których wykonanie jest niemal całkowicie bezbolesne i bardzo bezpieczne. Jedną z przełomowych metod stosowanych w tej dziedzinie jest osocze bogatopłytkowe (PRP). Ten rodzaj terapii może być z powodzeniem stosowany do regeneracji skóry, a także u osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Bezpieczeństwo zabiegu
Osocze bogatopłytkowe jest podawane iniekcyjnie, jednak z uwagi na znieczulenie miejscowe nie wiąże się z bólem. Do zabiegu wykorzystywana jest również bardzo cienka igła lub kaniula, dlatego dolegliwości z powodu nakłuć są ledwie wyczuwalne. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem, który pozyskuje się z własnej krwi pacjenta. Wykluczona jest dzięki temu reakcja alergiczna, tak jak w przypadku niektórych syntetycznych preparatów, na które organizm może zareagować w niepożądany sposób.

Skuteczność działania
Działanie PRP opiera się na aktywacji płytek krwi, które są silnie skoncentrowane w osoczu. Podane do skóry uwalniają czynniki wzrostu, które z kolei pobudzają procesy produkcji komórek skóry, regenerują tkanki i stymulują rewitalizację. Dzięki temu zwiększa się produkcja kolagenu, skóra staje się zagęszczona i bardziej jędrna. Zmarszczki ulegają wyraźnej redukcji, zanikają również drobne blizny i bruzdy, np. po trądziku, a pory zostają zwężone
W efekcie tego skóra wygląda młodziej, staje się wygładzona, odżywiona, jędrna i pełna blasku. Poprawie ulega nie tylko tekstura, ale również koloryt. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP sprawdza się zatem świetnie jako narzędzie walki z procesem starzenia, a także w profilaktyce skóry.

Jak wygląda zabieg?
Terapia PRP przebiega trójetapowo. Pierwszy krok to pobranie krwi od pacjenta. Aby otrzymać osocze bogatopłytkowe potrzebna jest jej nieduża ilość. Czynność ta odbywa się w podobny sposób, co pobranie krwi do badań morfologicznych. Krew jest pozyskiwana najczęściej z żyły w zgięciu łokcia, jednak pacjent w tym przypadku nie musi być na czczo. W następnym kroku krew jest poddawana procesowi wirowania. Dzięki temu rozdziela się na warstwy, spośród których jedną z nich jest właśnie koncentrat płytek krwi. Podawany jest on do skóry pacjenta. Najskuteczniejsza metoda iniekcji to mezoterapia igłowa, którą można wykonywać zarówno na partie twarzy, jak i ciała. Po zabiegu może pojawić się na skórze niewielki obrzęk i zaczerwienienie, utrzymujące się przez kilka dni. Pełne efekty można zauważyć po około dwóch tygodniach. W tym czasie skóra zdąży się zregenerować i odzyskać młody wygląd, którym można cieszyć się nawet do roku czasu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (6)
Frania
5/5
2021-02-17 14:39:24
Efekty po zabiegu osocza bogatopłytkowego przerosły moje oczekiwania.
Kasia
5/5
2021-01-18 10:40:43
Jestem alergikiem, więc został polecony mi zabieg tego typu.
Elżbieta
5/5
2021-01-15 08:42:37
Słyszałam, że efekty po tym zabiegu są spektakularne.
Sabina
5/5
2021-01-13 10:13:44
Działanie PRP jest bardzo skuteczne.
Basia
5/5
2021-01-12 08:40:00
PRP osocze bogatopłytkowe pozytywnie wpłynęło na wygląd mojej twarzy, blizny potrądzikowe niemal zniknęły.
~Ania F.
5/5
2020-08-07 10:26:43
Bardzo ciekawa metoda o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. W odróżnieniu od innych metod efekty na skórze utrzymują się naprawdę długo.

Afty w jamie ustnej to bolesne owrzodzenia, które...
Webinary w dzisiejszych czasach uznawane są za na...
Wygląd ust jest często powodem kompleksów u kob...
Lato nadchodzi coraz większymi krokami, ale jeszc...
Ważne jest, aby dbać o odpowiednią higienę jam...