Zobacz również

Flebologia estetyczna - czym się zajmuje?

Flebologia estetyczna - czym się zajmuje?

Coraz częstszym problemem w naszym społeczeństwie jest niewydolność żylna, która spowodowana jest w dużej mierze siedzącym trybem życia. Ponieważ schorzenia żylne stwierdza się obecnie u prawie połowy Polaków, w odpowiedzi na to rozwijają się obszary medycyny, które powalają je skutecznie leczyć. Jednym z nich jest flebologia estetyczna. Lekarze wyspecjalizowani w tej dziedzinie umożliwiają wielu pacjentom nieoperacyjne leczenie żylaków i innych schorzeń.

Czym jest flebologia estetyczna?
Flebologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnostyką i leczeniem chorób żył. Flebologami są najczęściej chirurdzy naczyniowi, którzy posiadają odpowiednie umiejętności i zaplecze do wykonywania małoinwazyjnych zabiegów. Podstawą każdej terapii jest konsultacja oraz wykonanie badania USG doppler  Jest ono bardzo bezpieczne i przebiega w sposób podobny co klasyczne badanie ultrasonograficzne, z tą różnicą, że wykorzystuje efekt dopplera. Na tej podstawie można bardzo dokładnie ocenić drożność żył oraz stan zastawek. Badanie pozwala zauważyć czy krew przepływa prawidłowo i zgodnie ze swoim naturalnym kierunkiem. Oceniając, które naczynia są chore i w jakim stopniu, lekarz może zaproponować odpowiednią metodę postępowania.

Jak wygląda leczenie flebologiczne?
Flebologia estetyczna pozwala leczyć wiele problemów żylnych bez konieczności przeprowadzania operacji. Osoby, u których zmiany są łagodne lub niezbyt zaawansowane, mogą skorzystać z nieinwazyjnych metod leczenia. Flebologia zajmuje się nie tylko leczeniem poważnych schorzeń, takich jak niewydolność żylna. Tej gałęzi medycyny podlegają również zmiany typowo estetyczne, takie jak pajączki. Wśród metod, które stosuje się najczęściej znajduje się laseroterapia, która pozwala zamykać chore naczynia oddziałując na nie energią o odpowiedniej częstotliwości. U wielu pacjentów z powodzeniem stosuje się również skleroterapię, która polega na wprowadzeniu do chorych żył specjalnego preparatu, pod wpływem którego naczynie ulega zamknięciu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (7)
Wioletta
5/5
2021-02-17 14:42:01
Dzięki tej publikacji dowiedziałam się wielu informacji.
Joanna
5/5
2021-01-15 08:47:19
Siedzący tryb życia prowadzi do problemów z niewydolnością żylną.
Danuta
5/5
2021-01-13 10:20:33
Pajączki są moim problemem od lat.
Lucyna
5/5
2021-01-12 08:44:44
Mogę z czystym sumieniem polecić Doktora Łukasza Palucha, najlepszy flebolog w okolicy.
Dorota
5/5
2021-01-07 14:39:16
Interesująca publikacja.
Zosia
5/5
2020-10-16 11:52:50
Czyli to taka nowo stworzona specjalność w oparciu o problem dotyczący tak wielu Polaków. Nie pomyślałabym, że to aż polowa naszego społeczeństwa. Czym dzisiaj byłby świat bez specjalistów?
~Paweł
5/5
2020-08-07 10:37:37
Medycyna tak skutecznie się rozwija, że jest coraz więcej możliwości leczenia schorzeń żylnych za pomocą mniej inwazyjnych zabiegów. Oby tak dalej!

Licówki to nic innego jak cienkie płytki, umiesz...
Zabiegi stomatologiczne mogą być nieodzowne dla ...
Widoczne na skórze pajączki, czyli rozszerzone n...
Toksyna botulinowa, znana głównie pod nazwą "bo...
Zastanawiasz się, w której klinice medycyny este...
Kurzymi łapkami określa się zmarszczki mimiczne...