Zobacz również

Rozszerzone naczynka na piersiach - o czym świadczą?

Rozszerzone naczynka na piersiach - o czym świadczą?

Piersi są bogato unaczynione, dlatego dość szybko reagują na zmiany zachodzące w organizmie. Poszerzone żyłki w tym miejscu często świadczą o wahaniach hormonalnych, związanych na przykład z ciążą. Niekiedy jednak mogą wskazywać na poważne problemy z układem naczyniowym i wymagają konsultacji z lekarzem.

Na co wskazują poszerzone naczynka?
Poszerzone żyły na piersiach mogą wynikać z różnych przyczyn. W wielu przypadkach są niegroźne i można je łatwo leczyć. Jeśli pojawiają się okresowo, nie wywołują dolegliwości bólowych i zanikają same, to najprawdopodobniej związane są z cyklem menstruacyjnym. Naturalną przyczyną jest także ciąża i karmienie piersią. Zmiany tego rodzaju stają się również bardziej widoczne wraz z wiekiem, kiedy skóra staje się cieńsza. Jeśli jednak piersi nie są jedynym obszarem gdzie występują i zauważalne są jednocześnie na przykład na kończynach dolnych, to dobrze byłoby, gdy obejrzał je lekarz flebolog Warszawa .

Kiedy udać się do specjalisty?
Do lekarza warto zgłosić się jeśli oprócz poszerzonych naczynek na piersiach występuje obrzęk skóry. W sytuacji, kiedy jej powierzchnia staje się zaczerwieniona, dostrzegalne są niepokojące zmiany w okolicy węzłów chłonnych pod pachami lub gdy pojawia się dysproporcja pomiędzy jedną piersią a drugą, nie należy czekać z udaniem się do specjalisty. Objawy takie mogą świadczyć o stanach zapalnych, które mogą skutkować niebezpiecznymi powikłaniami.

Pajączki na piersiach
Warto również poruszyć temat teleangiektazji, czyli poszerzonych naczynek zwanych powszechnie pajączkami, a także większych niebieskich żyłek, czyli wenulektazji. Jedne, jak i drugie mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne. Najnowsze badania wskazują, że część kobiet posiada zwiększoną liczbę odbiorników w ścianach naczyń, które przy normalnym poziomie hormonów potrafią intensywnie reagować doprowadzając do powstawania pajączków czy nawet żylaków. U pacjentek z takim problemem zalecane jest profilaktyczne stosowanie farmakoterapii, która zapobiegnie rozwojowi niewydolności żylnej.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (8)
Alicja
5/5
2021-02-17 14:31:50
Gdy zobaczyłam rozszerzone naczynka na piersiach, zdecydowałam się na wizytę u specjalisty.
Celina
5/5
2021-01-18 10:29:31
Rozszerzone naczynka na nogach pomógł mi wyleczyć flebolog.
Wiola
5/5
2021-01-15 08:34:44
Interesująca publikacja, dowiedziałam się co oznaczają rozszerzone naczynka w okolicy piersi.
Mariola
5/5
2021-01-13 10:06:16
W kwestii takich schorzeń warto udać się do specjalisty.
Dominika
5/5
2021-01-12 08:31:40
W moim przypadku rozszerzone żyłki na piersiach miały związek z ciążą.
Zuza
5/5
2021-01-07 14:26:00
Rozszerzone naczynka na piersiach to problem wielu kobiet.
Ula
5/5
2020-10-16 11:30:43
Kiedy zauważyłam u siebie lekkie zmiany, postanowiłam umówić się do lekarza. To była dobra decyzja, problem bardzo szybko udało się wyeliminować.
Katarzyna
5/5
2020-09-23 11:37:00
Jeżeli pojawiają się pajączki na piersiach, nie czekałabym, tylko wybrałabym się na wizytę do lekarza specjalisty.

Lekarz flebolog podejmuje różne działania z zak...
Zastanawiałaś się, jaki prezent sprawić sobie ...
Nietrzymanie moczu to krępująca dolegliwość, k...
Coraz częstszym problemem w naszym społeczeństw...
Na bóle nóg uskarżają się nie tylko osoby, kt...
Kurzymi łapkami określa się zmarszczki mimiczne...