Zobacz również

Przygotuj ciało do sezonu bikini

Przygotuj ciało do sezonu bikini

Lato nadchodzi coraz większymi krokami, ale jeszcze nie jest za późno, aby przygotować swoje ciało do sezonu bikini. Zastanawiasz się co zrobić, aby Twoja skóra znowu prezentowała się wyjątkowo po sezonie zimowym? Przede wszystkim zadbaj o jej odpowiednie nawilżenie oraz złuszczenie naskórka, ponieważ w taki sposób poprawisz nie tylko jej ukrwienie, ale również jędrność skóry. Powodem wielu kompleksów w sezonie letnim okazują się cellulit i rozstępy, jak sobie z nimi poradzić przed nastaniem sezonu letniego?

Czym jest cellulit i jak go pokonać?
Cellulit czyli tzw. skórka pomarańczowa — jest spowodowany nierównomiernym rozłożeniem oraz budową tkanki tłuszczowej pod skórą i może występować niezależnie od masy ciała. Mówi się, że cellulit przypomina skórkę pomarańczy, ponieważ tkanka tłuszczowa podzielona jest przegrodami łącznotkankowymi, które na skutek hormonów mają tendencję do twardnienia i wraz z czasem do przyrośnięcia do skóry. Cellulit może przyjąć kilka postaci, m.in. wymieniamy cellulit wodny, cellulit tłuszczowy oraz cellulit łącznotkankowy. Cellulit wraz z wiekiem się pogłębia, ponieważ tkanka tłuszczowa również się starzeje. Klinika medycyny estetycznej Warszawa oferuje dwie metody leczenia cellulitu: jedną z nich jest lipoliza iniekcyjna oraz mezoterapia przeciwcellulitowa. Zabieg lipolizy świetnie sprawdzi się u osób, które dostrzegają u siebie miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, np. w okolicy brzucha, przedramion, uda czy żuchwy. Natomiast w przypadku mezoterapii zabieg jest wykonywany dokładnie tam, gdzie oczekujemy działania.

Jak poradzić sobie z rozstępami?
Rozstępy są problemem większości kobiet i mogą pojawiać się niemal na całym ciele, m.in. na brzuchu, udach czy nawet na piersiach, czyli wszędzie tam, gdzie dochodzi do rozerwania głębokich warstw skóry. Powstawaniu rozstępów sprzyja między innymi wiek, wahania wagi oraz ciąża. Usunięcie rozstępów domowymi sposobami, np. masażami czy peelingami jest dość trudne do wykonania, ponieważ jedynie zredukujemy widoczność rozstępów. W klinice medycyny estetycznej na rozstępy najczęściej wykonywanymi procedurami są: peelingi medyczne, osocze bogatopłytkowe, laser frakcyjny oraz karboksyterapia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (0)

Codziennej pielęgnacji poddajesz skórę twarzy, ...
Ważne jest, aby dbać o odpowiednią higienę jam...
Szczotkowanie nóg na sucho i mokro to zabieg piel...
Dla większości kobiet pajączki pojawiające si...
Coraz częstszym problemem w naszym społeczeństw...
Widoczne na skórze pajączki, czyli rozszerzone n...