Osocze bogatopłytkowe na problem nietrzymania moczu

Osocze bogatopłytkowe na problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to krępująca dolegliwość, która dotyka coraz więcej kobiet. Większość z nich próbuje radzić sobie jedynie doraźnie, stosując specjalne wkładki czy unikając picia dużej ilości napojów. Niestety, życie z nietrzymaniem moczu staje się na dłuższą metę bardzo uciążliwe. Warto więc skorzystać ze skutecznych metod zabiegowych, które pozwolą zapomnieć o tym problemie. Jednym z najczęściej zalecanych rozwiązań jest osocze bogatopłytkowe.

 

Przyczyny nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu jest dość powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza wśród kobiet. Może wynikać on z osłabienia mięśni pochwy oraz niewydolności struktur znajdujących się w odcinku zamknięcia cewki moczowej. Czynnikami, które w znacznym stopniu wpływają na ten problem są ciąże i porody , odbywające się siłami natury. Na nietrzymanie moczu narażone są w szczególności te kobiety, które urodziły kilkoro dzieci lub gdy poród trwał długo i odbywał się po 42 tygodniu ciąży. Wiele kobiet doświadcza też nietrzymania moczu w okresie menopauzy, co wynika ze zmian hormonalnych, a także zmniejszenia poziomu nawilżenia i elastyczności tkanek pochwy. Na problem wpływać mogą również niektóre choroby, silny stres, przewlekły kaszel i otyłość.

 

Metody leczenia nietrzymania moczu

Istnieje wiele sposobów leczenia nietrzymania moczu. Lekarze często zalecają fizjoterapię i farmakoterapię. Nie zawsze te metody okazują się skuteczne, dlatego często przeprowadza się również leczenie zabiegowe nieinwazyjne a w przypadku zawasowanego problemu , chirurgiczne. Do metod nieinwazyjnych należy laseroterapia. Jest to nieskomplikowana procedura, w wyniku której ścianki pochwy ulegają obkurczeniu. Skóra zwiększa ilość produkowanego kolagenu, co poprawia napięcie i wzmocnienie tkanek w okolicy ujścia cewki moczowej. Efekty takiego zabiegu utrzymują się przez długi czas.
Często zaleca się pacjentkom także ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym  http://osocze-bogatoplytkowe-prp.medycyna-estetyczna.biz.pl/ Jest to krwiopochodny preparat, który zapewnia całkowicie naturalną regenerację tkanek. Zawiera czynniki wzrostu, które poprawiają poziom unaczynienia, stymulując regenerację i odnowę struktur okolic intymnych. Leczenie nietrzymanie moczu osoczem bogatopłytkowym można przeprowadzić również po zabiegu laseroterapii dla wzmocnienia efektu  https://www.drparda.com.pl/oferta/ginekologia-estetyczna/leczenie-nietrzymania-moczu-osoczem-bogatoplytkowym

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (6)
Ilona
5/5
2021-01-15 08:59:26
Osocze bogatopłytkowe poradziło sobie z moim problemem dotyczącym nietrzymania moczu,
Ewelina
5/5
2021-01-13 10:28:10
Problem nietrzymania moczu dotknął mnie po pięćdziesiątym roku życia.
Grażyna
5/5
2021-01-12 08:49:11
Osocze bogatopłytkowe ma szeroki zakres działania, nie przypuszczałam, że pomaga także na problemy z nietrzymaniem moczu.
Mariola
5/5
2021-01-07 14:42:45
Osocze bogatopłytkowe to świetny zabieg.
Joanna
5/5
2021-01-05 14:05:06
Zgadzam się, problem nietrzymania moczu jest bardzo uciążliwy.
Celina
5/5
2020-10-16 11:42:52
Mnie na całe szczęście ten problem nie dotyczy, ta metoda jeśli jest skuteczna, powinna być szeroko propagowana skoro tyle osób cierpi na taką przypadłość.

Dla większości kobiet pajączki pojawiające si...
Ciąża to czas dużych zmian w życiu kobiety, za...
Piersi są bogato unaczynione, dlatego dość szyb...
Licówki to nic innego jak cienkie płytki, umiesz...
Lato nadchodzi coraz większymi krokami, ale jeszc...
Zastanawiałaś się, jaki prezent sprawić sobie ...