Zobacz również

Nieestetyczne przebarwienia po ciąży

Nieestetyczne przebarwienia po ciąży

Ciąża to czas dużych zmian w życiu kobiety, zarówno tych dotyczących sytuacji życiowej jak i wyglądu. Ciało zmienia się nie tylko w wyniku tego, że rozwija się w nim nowa istota, ale również pod wpływem intensywnego działania hormonów. Wiele pań po porodzie zauważa u siebie zmiany skórne, często w postaci przebarwień spowodowanych promieniowaniem słonecznym. Jest to całkowicie normalne, ponieważ organizm w okresie ciąży reaguje zupełnie inaczej na wiele czynników zewnętrznych niż do tej pory. Można jednak przywrócić skórze dawny wygląd odpowiednimi zabiegami.

Jak powstają przebarwienia?
Kontakt skóry z promieniami słonecznymi podczas okresu ciąży wiąże się z dużym ryzykiem powstania przebarwień. Wynika to z zaburzonej produkcji melaniny, czyli barwnika syntezowanego przez komórki skóry. Do jego produkcji dochodzi w momencie eksponowania skóry na słońce. Zazwyczaj w takiej sytuacji efektem jest równomierna opalenizna. Pod wypływem zmian w gospodarce hormonalnej melanina rozkłada się nieprawidłowo, czego wynikiem są nieestetyczne przebarwienia. Nie powodują one żadnych niebezpiecznych dolegliwości, a ponadto występują nawet u 70 procent kobiet, które urodziły dziecko. Można zapobiegać im stosując odpowiednie kremy ochronne z filtrami UV lub po prostu unikać słońca, zwłaszcza w porach jego intensywnego oddziaływania. Jeśli jednak mimo wszystko przebarwienia pojawią się, nie należy popadać w panikę. Jeżeli są płytkie, zazwyczaj znikną po pewnym czasie. Z tymi głębszymi można zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej, który podda je ocenie i pomoże dobrać odpowiedni zabieg 

Zabiegi na przebarwienia po ciąży
Na przebarwienia po ciąży świetnie sprawdzają się peelingi. Delikatnie złuszczają naskórek, a także poprawiają podskórne krążenie, przyspieszając usuwanie przebarwień. Wiele z nich można wykonywać w niedługim czasie po ciąży, także u karmiących mam, ponieważ są bardzo bezpieczne i nie powodują przerwania ciągłości skóry. Na głębsze problemy może pomóc mezoterapia igłowa z zastosowaniem preparatów o działaniu rozjaśniającym. Świetnie sprawdzi się również laser. Z tym zabiegami należy jednak odczekać, aż organizm dojdzie do siebie po porodzie lub gdy pacjentka odstawi dziecko od karmienia piersią.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (9)
Maja
5/5
2021-02-17 14:35:21
Mezoterapia igłowa zniwelowała przebarwienia po ciąży.
Gabriela
5/5
2021-01-18 10:34:58
Unikajmy słońca podczas ciąży. Z własnego doświadczenia potwierdzam, że przebarwienia na twarzy można usunąć tylko w klinice medycyny estetycznej.
Edyta
5/5
2021-01-15 08:41:19
Medycyna estetyczna w obecnych czasach proponuje wiele zabiegów, przebarwienia po ciąży także są proste do usunięcia.
Anna
5/5
2021-01-13 10:12:21
Po porodzie na twarzy zauważyłam przebarwienia, dlatego Pani Doktor poleciła mi wykonanie zabiegu usuwania tych zmian skórnych.
Kasia
5/5
2021-01-12 08:36:53
Peelingi rozjaśniły moje drobne przebarwienia na twarzy.
Celina
5/5
2021-01-07 14:17:52
Mezoterapia igłowa zastosowania na moją skórę rozjaśniła moje przebarwienia.
Brygida
5/5
2020-09-24 15:57:21
Pani dr Parda wykonuje bardzo skuteczne zabiegi na przebarwienia powstałe w czasie ciąży. Jestem zadowolona z tego efektu. Polecam.
Paulina
5/5
2020-09-23 11:46:00
Dr Parda pięknie usunęła moje przebarwienia po ciąży. Polecam!
~Zofia
5/5
2020-08-07 10:18:14
Używanie filtra jest bardzo ważne nie tylko w ciąży. Jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Afty jamy ustnej to bolesne owrzodzenia, które wy...
Piersi są bogato unaczynione, dlatego dość szyb...
Ważne jest, aby dbać o odpowiednią higienę jam...
Wolumetria to zabieg modelowania owalu twarzy, w c...
Zastanawiałaś się, jaki prezent sprawić sobie ...
Afty w jamie ustnej to bolesne owrzodzenia, które...