Zobacz również

Konsultacja flebologiczna, jak się przygotować?

Konsultacja flebologiczna, jak się przygotować?

Żylaki i nieestetyczne pajączki spędzają Ci sen z powiek? Pamiętaj, że nie są one wyłącznie problemem estetycznym, ale przede wszystkim są one sygnałem rozwijającej się w kończynach dolnych choroby naczyń żylnych. Kiedy tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy, warto udać się do lekarza flebologa na konsultację, dzięki czemu będziemy mogli szybko zacząć przeciwdziałać rozwijającej się niewydolności żylnej. Lekarz flebolog specjalizuje się w chorobach naczyń żylnych. Jak przygotować się do konsultacji flebologicznej?

Konsultacja flebologiczna, jak przebiega?

Podstawową czynnością podczas konsultacji flebologicznej jest wywiad lekarski, który pozwala ustawić początek oraz przyczynę problemu z żyłami, np. otyłość, nieprawidłowy tryb życia, jak również czynniki genetyczne. Czasami poszerzone naczynia krwionośne uwidaczniają się u kobiet w ciąży, kiedy odpływ krwi z żył kończyn dolnych jest utrudniony. Lekarz z pewnością będzie chciał również wiedzieć, z jakimi chorobami zmaga się pacjent oraz czy sięga po używki. Następnym etapem w przypadku konsultacji flebologicznej jest oglądnięcie kończyn dolnych, a następnie wykonanie badania USG Doppler żył, które pozwala na obrazowanie stanu żył i przepływającej w nich krwi za pomocą ultradźwięków. Dzięki wspomnianemu badaniu nie tylko można sprawdzić stan żył, ale również elastyczność ścian żył, stan zastawek oraz szybkość przepływu krwi.

Kwalifikacja do zabiegu

W przypadku, gdy lekarz flebolog stwierdzi, że mamy do czynienia z żylakami czy innymi chorobami układu krwionośnego niezwykle ważne jest wprowadzenie odpowiedniej metody leczenia żylaków. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się nieinwazyjne procedury usuwania żylaków, w przypadku których efekt estetyczny jest zadowalający, a ponadto niepotrzebny jest okres rekonwalescencji, dzięki któremu pacjent może szybko wrócić do swojego codziennego funkcjonowania, a także do swoich aktywności. W przypadku działania profilaktycznego najczęstszym wyborem jest farmakoterapia, jak również kompresjoterapia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (0)

Zobacz również

Piersi są bogato unaczynione, dlatego dość szyb...
W medycynie estetyczniej można zauważyć spektak...
Szkliwo zębów pełni kluczową rolę w utrzymani...
Żylaki i nieestetyczne pajączki spędzają Ci se...
Proces gojenia ran w jamie ustnej po urazie czy za...
Toksyna botulinowa, znana głównie pod nazwą "bo...