Zobacz również

Konsultacja flebologiczna, jak się przygotować?

Konsultacja flebologiczna, jak się przygotować?

Żylaki i nieestetyczne pajączki spędzają Ci sen z powiek? Pamiętaj, że nie są one wyłącznie problemem estetycznym, ale przede wszystkim są one sygnałem rozwijającej się w kończynach dolnych choroby naczyń żylnych. Kiedy tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy, warto udać się do lekarza flebologa na konsultację, dzięki czemu będziemy mogli szybko zacząć przeciwdziałać rozwijającej się niewydolności żylnej. Lekarz flebolog specjalizuje się w chorobach naczyń żylnych. Jak przygotować się do konsultacji flebologicznej?

Konsultacja flebologiczna, jak przebiega?

Podstawową czynnością podczas konsultacji flebologicznej jest wywiad lekarski, który pozwala ustawić początek oraz przyczynę problemu z żyłami, np. otyłość, nieprawidłowy tryb życia, jak również czynniki genetyczne. Czasami poszerzone naczynia krwionośne uwidaczniają się u kobiet w ciąży, kiedy odpływ krwi z żył kończyn dolnych jest utrudniony. Lekarz z pewnością będzie chciał również wiedzieć, z jakimi chorobami zmaga się pacjent oraz czy sięga po używki. Następnym etapem w przypadku konsultacji flebologicznej jest oglądnięcie kończyn dolnych, a następnie wykonanie badania USG Doppler żył, które pozwala na obrazowanie stanu żył i przepływającej w nich krwi za pomocą ultradźwięków. Dzięki wspomnianemu badaniu nie tylko można sprawdzić stan żył, ale również elastyczność ścian żył, stan zastawek oraz szybkość przepływu krwi.

Kwalifikacja do zabiegu

W przypadku, gdy lekarz flebolog stwierdzi, że mamy do czynienia z żylakami czy innymi chorobami układu krwionośnego niezwykle ważne jest wprowadzenie odpowiedniej metody leczenia żylaków Warszawa. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się nieinwazyjne procedury usuwania żylaków, w przypadku których efekt estetyczny jest zadowalający, a ponadto niepotrzebny jest okres rekonwalescencji, dzięki któremu pacjent może szybko wrócić do swojego codziennego funkcjonowania, a także do swoich aktywności. W przypadku działania profilaktycznego najczęstszym wyborem jest farmakoterapia, jak również kompresjoterapia.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (0)

Ginekologia estetyczna to dość młoda dziedzina ...
Licówki to nic innego jak cienkie płytki, umiesz...
Dolina łez jest zmorą wielu osób, ponieważ zna...
Codziennej pielęgnacji poddajesz skórę twarzy, ...
Jeśli szukasz innowacyjnego zabiegu, który wymod...
Wygląd ust jest często powodem kompleksów u kob...