Zobacz również

Jakie są najbezpieczniejsze metody usuwania owłosienia przy niewydolności żylnej

Jakie są najbezpieczniejsze metody usuwania owłosienia przy niewydolności żylnej

Metodę usuwania niechcianego owłosienia przy przewlekłej niewydolności żylnej, warto skonsultować z lekarzem flebologiem, który podczas wizyty konsultacyjnej zbada żyły oraz przeanalizuje stan naczyń, a także zastawek żylnych oraz sprawdzi, czy nie masz problemów z mikrokrążeniem. W ostatnich latach na popularności zyskują zabiegu usuwające owłosienie: woskowanie na ciepło, plastry z woskiem oraz epilacja laserowa. Czy jednak są one bezpieczne dla kobiet, które mają problem z żylakami - żylaki Warszawa lub poszerzonymi naczynkami?

Jakie metody usuwania owłosienia źle wpływają na żyły?
Istnieje wiele metod usuwania owłosienia, jednakże nie każda jest przeznaczona dla osób z przewlekłą niewydolnością żylną. Oczywiście chyba najpopularniejszą metodą pozbywania się owłosienia jest zwykła maszynka, jednakże w tym przypadku możemy liczyć na krótkotrwałe efekty. Jeżeli maszynka jest niesatysfakcjonującym rozwiązaniem, konieczne jest poszukiwanie innych sposobów. Rozwój żylaków i pajączków związany jest przede wszystkim z nadciśnieniem żylnym, które wytwarza się przez nadmierny napór lub zastój krwi. Pacjenci z tendencją do pękania naczyń szczególnie powinni uważać na zabiegi, które nie tylko podrażniają skórę, ale również wytwarzają w żyłach podciśnienie - takie działanie może skutkować uszkodzeniem włókien budujących ściany naczyń. Osobom z niewydolnością żylną nie poleca się stosowania woskowych plastrów, gorącego wosku, a także depilatorów. 

A co z epilacją laserową?
Dużą popularnością cieszy się epilacja laserowa, która ze względu na brak podrażnienia skóry i brak wytwarzania podciśnienia idealnie nadaje się dla osób z przewlekłą niewydolnością żylną. Przed rozpoczęciem serii zabiegów, warto jednak skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania. Dlaczego epilacja laserowa jest bezpieczna? Ponieważ laser działa bardzo selektywnie, a emitowana wiązka pochłaniana jest wyłącznie przez mieszek włosowy zawierający melaninę. Melanina przemienia wiązkę światła w ciepło, które doprowadza do zniszczenia elementów wzrostowych włosa i doprowadza do jego destrukcji. Barwnik w epilacji laserowej niszczony jest selektywnie, dzięki odpowiednio dobranej długości fal, co jest gwarancją, że laser nie będzie reagował z okolicznymi tkankami. Przeczytaj więcej tutaj

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (0)

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń klinikę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Wygląd ust jest często powodem kompleksów u kob...
Softfil Precision to profesjonalna kaniula estetyc...
Na bóle nóg uskarżają się nie tylko osoby, kt...
Ciąża to czas dużych zmian w życiu kobiety, za...
Widoczne na skórze pajączki, czyli rozszerzone n...
Dla większości kobiet pajączki pojawiające si...