Zobacz również

Jak pozbyć się

Jak pozbyć się

Kurzymi łapkami określa się zmarszczki mimiczne, które pojawiają się wokół oczu. Kurze łapki ma każdy z nas, jednakże u osób młodych są one mniej widoczne, natomiast wraz z upływem lat coraz bardziej się uwidaczniają i ulegają znacznemu pogłębieniu. Kurze łapki zyskały miano nieestetycznego problemu kosmetycznego.

Powstają one na skutek utraty przez skórę elastyczności, spadek produkcji kolagenu oraz elastyny. Warto pamiętać, że skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i cienka, dlatego należy obchodzić się z nią delikatnie i odpowiednio nawilżać specjalnie przeznaczonymi do tego kremami. Po 25 roku życia zaleca się wprowadzić kurację przeciwzmarszczkową, dzięki której opóźniony zostanie proces uwidoczniania się zmian zwanych kurzymi łapkami. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja będzie miała ogromny wpływ na stan skóry pod oczami, jednakże nie tylko — równie ważna jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i rekomendowana dawka snu. Należy również pić dużo wody i podczas nakładania kremu delikatnie masować okolicę oczu, w celu zwiększenia ukrwienia i ilości produkowanego kolagenu.

Czy kremy nawilżające to wszystko, co możesz zrobić?
Skutecznym sposobem na pozbycie się zmarszczek oczywiście jest odpowiednio wcześnie wprowadzona terapia przeciwzmarszczkowa, jednakże jest to działanie prewencyjne.
Co w przypadku pokaźnych rozmiarów zmarszczek? W likwidacji kurzych łapek najlepiej sprawdzą się zabiegi z oferty medycyny estetycznej. Dużą popularnością cieszy się urządzenie PLASMAGE, które wykorzystuje technologię plazmy i jest świetnym zamiennikiem dla liftingu chirurgicznego. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu można uzyskać efekt gładkiej skóry. Innowacyjne urządzenie wykorzystuje zjonizowaną materię do regeneracji zmarszczek, sam zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Widoczne po zabiegu zaczerwienienie skóry ustępuje po kilku dniach — potrzebna jest ochrona przed słońcem.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (6)
Karola
5/5
2021-02-17 14:29:07
Zaciekawił mnie zabieg niwelujący kurze łapki.
Maria
5/5
2021-01-18 10:25:25
Nieszczęsne kurze łapki, są moim problemem od kilku lat.
Hanna
5/5
2021-01-15 08:31:49
W młodym wieku należy pielęgnować skórę pod oczami, wtedy zmniejszymy ryzyko pojawienia się kurzych łapek w późniejszych latach.
Anita
5/5
2021-01-13 10:01:28
Kremy nawilżające nie dają odpowiednich efektów, medycyna estetyczna przynosi lepsze efekty.
Izabela
5/5
2021-01-12 08:28:56
Ten zabieg byłby dla mnie idealny, walczę z kurzymi łapkami od dawna.
Ewelina
5/5
2020-09-23 11:35:23
Plazma sprawdziła sie na mojej skórze idealnie. Super wyniki!

Nawyk gryzienia paznokci jest znany wielu osobom j...
Wypełniacze to tzw. preparaty wolumetryczne, któ...
Kriolipoliza to cieszący się ogromną popularno...
Zabiegi stomatologiczne mogą być nieodzowne dla ...
Na bóle nóg uskarżają się nie tylko osoby, kt...