Zobacz również

Co to są licówki?

Co to są licówki?

Licówki to nic innego jak cienkie płytki, umieszczane na froncie zębów. Zastosowanie licówek jest doskonałym sposobem na szybką, skuteczną i ekonomiczną metamorfozę uśmiechu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że po pierwszym założeniu licówek, trzeba będzie je regularnie wymieniać przez całe życie.
Czym właściwie jest licówka? To cienka nakładka umieszczana na przedniej części zęba. Licówki stosuje się w celach estetycznych, a także do poszerzenia, wydłużenia lub wygładzenia zębów. Najczęściej można się spotkać z licówkami wykonanymi z kompozytu oraz porcelany.


Licówki Rzeszów mogą być stosowane przez pacjentów w każdym wieku. Najważniejszym warunkiem, jaki należy spełnić przed założeniem licówek jest wykonanie leczenia zębów oraz ich ewentualne wybielenie. Licówki doskonale sprawdzą się u osób z przebarwieniami, oraz tych, którzy chcą skorygować ułożenie łuku bądź kształtu zębów.
Wspomniane, porcelanowe licówki, wytrzymują najczęściej od 8 do 15 lat. Co ważne, materiał ten jest odporny na przebarwienia powstające od spożywanych pokarmów i odbija światło tak, jak ząb naturalny.

Czy licówki nadają się dla każdego?
Niestety, największym przeciwwskazaniem do ich założenia jest bruksizm, czyli potocznie mówiąc zgrzytanie zębami. W przypadku tej przypadłości zęby nadmiernie się ścierają, powodując np. pękanie szkliwa.
Przed założeniem licówek należy wyleczyć wszystkie zęby. Warto je także wybielić, aby móc zastosować licówki o możliwie najjaśniejszym odcieniu. Następnie konieczne jest wykonanie wycisku zębów, aby na jego podstawie uformować odpowiedni kształt licówki. W tym celu lekarz specjalista musi zeszlifować zęby i pobrać wycisk. Przekazywany on jest później do pracowni, w której tworzony będzie jego gipsowy odpowiednik i baza pod wykonanie odpowiednich licówek. Okres oczekiwania na gotowe produkty to mniej więcej czas 1 do 3 tygodni. W tym czasie konieczne jest noszenie licówek zastępczych, których zadaniem jest zabezpieczenie oszlifowanych zębów. Po utworzeniu licówek, lekarz oczyści zęby i przy pomocy specjalnego cementu przytwierdzi do nich licówki. Cement utwardzany jest przy pomocy specjalnej lampy, a jego nadmiar usuwany i polerowany.
Założone w ten sposób i odpowiednio pielęgnowane licówki wytrzymają wiele lat. Ich trwałość uzależniona jest przede wszystkim od tego, z jakiego materiału zostaną wykonane. Licówki kompozytowe są mniej trwałe od porcelanowych i ich wymianie trzeba się znacznie częściej poddawać.
Założenie licówek to doskonały sposób na odnowienie uśmiechu. Biały i lśniący uśmiech dodaje pewności siebie, co ma kolosalny wpływ na samopoczucie. 

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (9)
Beata
5/5
2021-02-17 14:32:56
Każdemu, kto ma kompleksy związane z uzębieniem polecam licówki.
Olga
5/5
2021-01-18 10:30:59
Nie znam osoby, która nie jest zadowolona z licówek. Efekt warty inwestycji.
Żaneta
5/5
2021-01-15 08:37:42
Jest wiele plusów założenia licówek, piękny uśmiech gwarantowany.
Lidia
5/5
2021-01-13 10:07:20
Noszę licówki od kilku lat, serdecznie polecam każdemu.
Danuta
5/5
2021-01-12 08:33:36
Mój mąż ma założone licówki, jego zęby zmieniły wygląd o 180 stopni. Sama w przyszłości także się skuszę na takie rozwiązanie.
Ada
5/5
2021-01-11 14:21:02
Licówki gwarantują piękny uśmiech.
Dorota
5/5
2021-01-07 13:55:44
Zastosowanie licówek odmieniło moją samoocenę.
Bartek
5/5
2020-09-23 11:41:23
Przymierzam się do założenia licówek. Nie podoba mi się mój kształt zębów.
~Piotrek
5/5
2020-08-07 10:30:44
Genialny sposób na uzyskanie wymarzonego uśmiechu. Dużą zaletą licówek, jest to, że efektami ich założenia można cieszyć się przez wiele lat.

Szczotkowanie nóg na sucho i mokro to zabieg piel...
Zabiegi stomatologiczne mogą być nieodzowne dla ...
Licówki to nic innego jak cienkie płytki, umiesz...
Blizny po trądziku występują bardzo często wś...
Żylaki i nieestetyczne pajączki spędzają Ci se...
Wypełniacze to tzw. preparaty wolumetryczne, któ...