Zobacz również

Blizny potrądzikowe - jak się ich pozbyć?

Blizny potrądzikowe - jak się ich pozbyć?

Blizny po trądziku występują bardzo często wśród osób, które w wieku dorastania miały problem z tą chorobą. Najczęściej dotyczą osób, u których trądzik był leczony nieprawidłowo lub wcale. Z uwagi na fakt, że często występują na twarzy i w innych widocznych partiach ciała, stanowią przyczynę kompleksów i i problemów z samooceną. Na szczęście można się ich skutecznie pozbyć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.

Jak powstają blizny potrądzikowe?
Blizny po trądziku to inaczej blizny zanikowe, które najczęściej występują na obszarze twarzy, dekoltu i pleców. Powstają w wyniku nieprawidłowego gojenia się ran - krostek lub zaskórników. Gdy dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej, zastąpiona ona zostaje tkanką łączną włóknistą. Skóra w tym miejscu zmienia swoją strukturę i pozostają na niej ślady w postaci wgłębień lub zapadnięć, przyjmujących nieregularną wielkość i kształt. U osób, które w przeszłości przechodziły trądzik, nawet 90 procent może posiadać blizny. Najłatwiej można się ich nabawić, samodzielnie wyciskając bądź rozdrapując wypryski. Może wtedy pojawić się stan zapalny, który powoduje zaburzenia gojenia się tkanek. Dla wielu osób blizny po trądziku stanowią estetyczny problem, a dodatkowo są trudne do ukrycia pod makijażem.

Usuwanie blizn potrądzikowych
Blizny zanikowe są spowodowane tym, że tkanka w danym miejscu staje się cieńsza i w skórze powstaje wgłębienie. Ich zlikwidowanie wymaga więc na wypełnieniu tych miejsc oraz wyrównaniu struktury. Można tego dokonać, wysyłając do organizmu sygnał, który spowoduje odbudowę kolagenu.
Blizny można usunąć przy pomocą mezoterapii. Jest to metoda polegająca na śródskórnym podaniu odpowiedniego preparatu, np. Linerase lub osocza bogatopłytkowego. 
Aplikacja powoduje wzrost produkcji włókien kolagenowych, które wypełniają ubytki w skórze. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest laser frakcyjny. Metoda ta jest określana jako złoty standard w leczeniu blizn potrądzikowych. Urządzenie wysyła wiązkę energii do skóry, gdzie powstają mikrouszkodzenia. Dzięki temu komórki zostają pobudzone do wywarzania kolagenu, a tkanka ulega odbudowie. Zabiegi są małoinwazyjne i można po nich normalnie funkcjonować. Najlepsze efekty uzyskuje się zwykle po kilkukrotnym ich powtórzeniu w odpowiednich odstępach czasu.

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:
Opinie pacjentów (8)
Sonia
5/5
2021-02-17 14:41:07
Miałam zabieg usuwania blizn potrądzikowych. Bardzo polecam, doskonałe efekty.
Kamila
5/5
2021-01-15 08:45:55
Po przeczytaniu tego artykułu jestem zachęcona do zabiegu mezoterapii.
Ewa
5/5
2021-01-13 10:18:38
Mezoterapia przyniosła świetne efekty na mojej twarzy.
Nina
5/5
2021-01-12 08:43:38
Blizny po trądziku to także mój problem, dlatego od dawna rozważam wykonanie tego zabiegu w dobrej klinice.
Ada
5/5
2021-01-07 13:57:33
Interesuje mnie ten zabieg, mam dużo blizn po trądziku.
Kasia
5/5
2020-10-16 11:54:52
Usunięcie blizn potrądzikowych to była dla mnie niesamowita ulga!
Ida
5/5
2020-09-24 15:59:06
Pani dr Parda jest świetną specjalistką w tych sprawach. Polecam klinikę w Piasecznie.
Sylwia
5/5
2020-09-23 11:48:27
Dr Parda jest specjalistką w tej dziedzinie. Polecam :)

Piersi są bogato unaczynione, dlatego dość szyb...
Wolumetria to zabieg modelowania owalu twarzy, w c...
Blizny po trądziku występują bardzo często wś...
Wszyscy chcemy mieć piękne i zadbane włosy. Tru...
Softfil Precision to profesjonalna kaniula estetyc...
Lekarz flebolog podejmuje różne działania z zak...